Друзі ми прагнемо аби ви, читаючи авторські матеріали з історії та антропології їжі, які ми готуємо для вас, розвивали та надихалися на творчість чи власні дослідження. 

Наші зусилля спрямовані не лише у бік минулого, його ми досліджуємо аби краще зрозуміти сьогодення та сприяти формуванню ще ліпшого майбутнього. А відтак ми тісно співпрацюємо з відомими українськими шеф-кухарями, рестораторами, виробниками, гастроспільнотою яка активно працює на ниві розбудови сучасної української гастрономії.

Цієї весни, попри карантин та подальші протиепідеміологічні заходи, активізація в українській гастрономічній сфері відчутна. Ось лише частина весняних подій, які відбулись чи лише плануються і на які ми радимо звернути вашу увагу.

 

3 березня ми, тобто їzhakultura та Український Інститут, презентували видання з кулінарної дипломатії, над розробкою і впровадженням рецептур працювали одні з найкращих шефкухарів України - Віталій Гуралевич, Олена Жаботинська, Вячеслав Попков, Денис Комаренко, Оксана Задорожна, Ярослав Артюх, а до написання текстів залучені фахові дослідники. До 15 квітня книжку можна замовити за акційною ціною на сайті їzhakultura, попередньо ознайомившись з пдф форматом за цим посиланням.

7-8 березня у Львові відбулась Велика симфонічна вечеря з Євгеном Клопотенком. Приймала гостей Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика під акомпанемент Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів».

12 березня шеф Олексій Повторейко у співпраці з ГО "Асоціація гастрономічного туризму" презентували у київському ресторані "Наживо" новий гастрономічний продукт - "Kyiv Pie". Це  - пиріг який організатори вже назвали символом міста. Пиріг у формі сонця має три різних начинки: з фермерським осетром, з корінням селери, пастернаку та петрушки, заплановані й солодкі смаки. Чи стане пиріг символом міста, улюбленою стравою серед містян, визначить час, але пошук нових кулінарних сенсів та експерименти, це чудово.

15-16 березня RestoPraktiki у Kooperative Hub провели зустріч рестораторів де слухають доповіді експертів ринку та обговорюють актуальні проблеми ресторанної галузі. Теми та спікери надзвичайно цікаві, єдине досі не зрозуміло, чому всі анонси, сторінка події на сайті організаторів російською мовою.


Очікується:

23 березня голова журі Катерина Пугачова голова журі The World's 50 Best Restaurants на запрошення Fontegro у київському ресторані Fenix розповість про критерії оцінки, добору номінантів та світові рейтинги й премії.

23-26 березня у Буковелі пройде фестиваль рестораторів InRestWinterFest’2021 який організовує Ресторатор. Спілкування, навчання й обмін досвідом наживо між шеф-кухарями, власниками та провідниками рестораторської галузі.

10-11 квітня у Києві Taste of Ukraine пропонує майстер-клас ресторанних десертів для кондитерів. Лишень послухайте назви десертів - Cіновал», «Мед з молоком», «Грибний чизкейк», «Конопляний кизил».

9-10 квітня всі затяті кавомани та діячі кавового бізнесу в Україні та світі зможуть поспілкуватися онлайн та послухати цікаві виступи про бізнес та кавову культуру, організатор Big Bangers обіцяє, що The Coffeerence vol.2 буде запальною.

17-18 травня стартує Чемпіонат України з кулінарного мистецтва який проводить Кулінарна Академія Асоціації шеф-кухарів України. Передбачено 13 номінацій, а переможець окрім визнання отримує винагороду - 50 000 тис. грн.